Jump to content

Harti Server

Recommended Posts

• Administrators

Acestea sunt hartile de pe server! Puteti propune si voi adaugarea unor noi harti in acest topic.

• 1hp
  • 35hp
  • 35hp_2
  • aa_dima2 - removed
  • aim_ak-colt-deagle
  • aim_ak-colt
  • aim_aztec
  • aim_map
  • awp_bycator
  • awp_garden
  • awp_india
  • cs_assault
  • cs_assault_mini
  • cs_deagle10
  • cs_deagle5
  • cs_estate
  • cs_havana
  • css_dust2x2
  • css_india_go
  • css_train2x2
  • de_aztec
  • de_aztec_mini
  • de_cbble
  • de_dust
  • de_dust2
  • de_dust2_3x3
  • de_dust2_long
  • de_dust2on2
  • de_dust2x2
  • de_dustyaztec
  • de_inferno
  • de_inferno2se
  • de_inferno2x2
  • de_nuke
  • de_nuke2x2
  • de_nuke_rarea - new added
  • de_prodigy
  • de_survivor
  • de_torn
  • de_train
  • de_vertigo
  • fy_buzzkill - removed
  • fy_cluj
  • fy_dealu
  • fy_pool_day
  • fy_snow
  • he_pool_night
  • he_snow
  • mini_dust2
  • scoutmap

Total harti: 48.

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Awp4one

Csr_fy

Fy_csr_iarna
Fy_csr_dust ( sunt multe, dar multe nu sunt publice )
Css_dust2 + 2x2
Css_dust

Mapele fy_csr le gasiti aici :
http://awww.17buddies.net/17b2/Search/Tag/Pag/1/Fy_csr.html
Mape facute de tatu eugen (mai putin awp4one),fondatorul csromania ( el a facut si css train, a avut servere de cs din 2007, dar le-a inchis acum o luna :( )

Are multe mape bune, multe nu sunt publice si au fost doar pe csr, o sa vorbesc cu el sa mi le dea si o sa va mai propun eu ce sa mai adaugati, daca vreti.

Multumesc.

Edit :

Avem noroc  :B

http://imgur.com/a/3QnFr

Mi-a gasit eugen harta pe care o cautam :))

Intrati pe linkul asta si o sa vi se descarce automat, este o mapa gen snow, doar ca mult mai tare (parerea mea) + ca ajuta la diversificarea serverului !

Csr_fy  , nu mai dati de ea prea usor :)

https://sourceforge.net/projects/temaps/files/Counter-Strike/fy_csr.rar/download

Pentru ca mapele pe care le-am propus nu s-au bagat, am decis sa fac o lista si mai mare si sa propun si mai multe pentru ca de ce nu :))

O sa le impart pe 2 mari categorii :

#1 Mapele aim / fy / aa / awp ( necesita playeri mai putini, le recomand )

awp4one

- csr_fy ( mapa unica, nu mai e cam pe nici un server in momentul de fata - LINK - https://sourceforge.net/projects/temaps/files/Counter-Strike/fy_csr.rar/download )

- fy_csr_iarna + fy_csr_dust ( link -http://awww.17buddies.net/17b2/Search/Tag/Pag/1/Fy_csr.html )

- aa_dima2 sau aa_dima3 ( e o mica diferenta)

- aim_aztec

- 35hp_5 ( se poate juca si 16vs16 lame si mi se pare super tare - o versiune mai mare la 35hp_2 )

#2 Mapele css, mape reproduse din cs:go folosind modelele din cs 1.6 ( pe romaneste, ai mapele din cs:go in 1.6 )

- css_dust + css_dust2 si 2x2
- css_train + css_train2x2 (2x2 o aveti deja)
- css_nuke + 2x2 + css_nuke_winter + css_nuke2 !!! ( are foarte multe versiuni )
- css_kabul2 si css_kabul2x2

- css_dust2_go + css_dust2x2_go

- css_bycastor

- css_india + css_india2

- css_cbble ( cobblestone din cs:go ! )

- css_overpass

- css_vietnam

- css_cache

- css_dust2_remake

- css_dust3

+ MULTEEEE altele , Toate mapele sunt facute de un singur om ( cele css ) si anume Tatu Eugen, eu zic ca ar fi foarte bune si foarte frumos daca s-ar baga, schimba jocul + ca arata foarte bne si nu au lag ! ( am jucat pe server full doar mapele css si mergea perfect )

Omul asta a facut foarte,foarte,foarte,foarte multe mape ( si pt cs:go si pt 1.6 - are si mape de dr chiar ) inca de acum 10 ani, nu caut sa ma laud, dar pot spune ca ma bucur ca am jucat cu el inca de cand aveam nici 12 ani ( am jucat pe multe mape care nici nu sunt publice in momentul de fata pe serverul lui ).A anuntat recent ca renunta la tot ce tine de 1.6 si se apuca de un nou joc de la 0, d-asta a si inchis serverele si comunitatea.

Sper sa ma ascultati / sa-mi acordati atentie macar de data asta si sa bagati cateva din ele :)

Sunt in cautare de multe mape care mi-au placut, dar nu prea le gasesti... Daca stie cineva unde pot gasi awp_seray (o mapa destul de veche) sa ma anunte va rog.

Multumesc :)

p.s Ma contactati in privat in caz ca nu gasiti mapele sa va ajut cu link-uri :)

Mapele lui eugen le gasiti toate aici :

http://gamebanana.com/members/submissions/maps/515174

• 2 weeks later...

Chiar daca nu am vazut sa se fi ocupat cineva de mape si probabil o sa mai astept mult si bne pana sa bagati ceva din ce am propus, o sa mai adaug la lista aia 2-3 mape :

awp_dust ( printre cele mai bune mape de awp, parerea mea )

fy_snow3 ( snow, doar ca are mai multe chestii, mai schimbi jocul )

35hp_asto_rmk ( putin cam prea verde, dar imi place )

Mai am de propus, doar ca din moment ce nu s-au bagat nici cele de mai sus, o sa mai pastrez si pentru alte "ocazii" sa mai postez si alta data :))

• Administrators

Au fost adaugate hartile: 

• 35hp_asto_rmk
  • aa_dima2
  • aim_aztec
  • awp_dust
  • css_bycastor
  • css_cache
  • css_cbble
  • css_dust
  • css_dust2
  • css_dust2_remake
  • css_dust2x2
  • css_dust3
  • css_india
  • css_india2
  • css_kabul2
  • css_kabul2x2
  • css_nuke
  • css_nuke2
  • css_nuke2x2
  • css_nuke_winter
  • css_overpass
  • css_train
  • css_vietnam
  • ​de_kabul_32
  • fy_csr
  • fy_csr_dust
  • fy_csr_iarna
  • fy_snow3

Multumesc pt efortul depus

Dupa cum am zis, mai am inca de propus niste chestii :

- Scoaterea mapelor de genul : ( nu se joaca niciodata si nici nu cred ca o sa se joace pentru ca nu sunt prea cunoscute de toti )

• s_747
  • cs_assault
  • cs_backalley
  • cs_estate
  • cs_havana
  • cs_office
  • cs_siege
  • cs_italy

- Sa se bage in locul lor :

Css_assault ( are multe variante, tot de la eugen )

css_aztec + 2x2

Css_inferno (nu-l vad in lista + 2x2, poate nu a mers si d-asta, desi nu vad dc nu ar merge... )

Css_italy

fy_pool_day

35hp_lava2 (nu mai e de gasit 35hp_5, era o mapa buna, dar vad ca a disparut, sigur a jucat-o cineva de aici, era populara pe severele de knife, o mapa mare pe care scria extreme, sigur e pe undeva, dar nu mai dau de ea asa ca mai bne bagati lava2)

O sa mai propun, dar momentan ajung astea.

p.s Mai incearca cu awp4one, e printre cele mai populare mape de awp pe serverele de awp ( suna ciudat, stiu :)) ) ieri a mers, nu se poate sa nu mearga, e o mapa veche si foarte buna.

BAFTAAA

Multumesc pt efortul depus

Dupa cum am zis, mai am inca de propus niste chestii :

- Scoaterea mapelor de genul : ( nu se joaca niciodata si nici nu cred ca o sa se joace pentru ca nu sunt prea cunoscute de toti )

• s_747
  • cs_assault
  • cs_backalley
  • cs_estate
  • cs_havana
  • cs_office
  • cs_siege
  • cs_italy

- Sa se bage in locul lor :

Css_assault ( are multe variante, tot de la eugen )

css_aztec + 2x2

Css_inferno (nu-l vad in lista + 2x2, poate nu a mers si d-asta, desi nu vad dc nu ar merge... )

Css_italy

fy_pool_day

35hp_lava2 (nu mai e de gasit 35hp_5, era o mapa buna, dar vad ca a disparut, sigur a jucat-o cineva de aici, era populara pe severele de knife, o mapa mare pe care scria extreme, sigur e pe undeva, dar nu mai dau de ea asa ca mai bne bagati lava2)

O sa mai propun, dar momentan ajung astea.

p.s Mai incearca cu awp4one, e printre cele mai populare mape de awp pe serverele de awp ( suna ciudat, stiu :)) ) ieri a mers, nu se poate sa nu mearga, e o mapa veche si foarte buna.

BAFTAAA

YVY,multumim pentru propuneri. Te-as ruga sa deschizi un topic la "Discutii" unde sa propui mape/pluginuri s.a.m.d. Haide sa lasa topicul asta sa "respire" . Facem 15 pagini si o sa fie mai greut sa se vada cand se actualizeaza lista.

Vreau sa fie topic liber doar cu mapele bagate si lista actualizata.Multumesc!

• 1 month later...
  • 1 year later...
  • 5 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Make sure you read our Terms of Use and Privacy Policy.